Josef Duchan


News

JOSEF DUCHAN VYSTAVUJE V INDUSTRIÁLNÍ HALE UPROSTŘED HOLEŠOVIC

Umělec Josef Duchan bude vystavovat v industriální hale, která je součástí multifunkčního komplexu Vnitroblock na Tusarově ulici v Holešovicích. Na výstavě Atelier LIVE představí svoje velkoformátové kresby, které vznikají intuitivními tahy tužkou, propiskou, fixem, štětcem a jinými nástroji. Jde o zachycování a vrstvení aktuálního pocitu a rozpoložení autora. Po celou dobu trvání výstavy bude autor přítomen ve výstavním sále, který se promění v atelier a bude tvořit nová díla přímo před zraky návštěvníků. Výstava je součástí programu festivalu Zažít město jinak. Vernisáž se uskuteční v pátek 20. 9. v 19 hodin a bude ji možno vidět do konce víkendu. Součástí vernisáže budou dj sety od Wierdsky, Equi a Ignis.

Josef Duchan je malíř, grafik a ilustrátor. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze. Po studiích se věnoval hlavně restaurování, přičemž působil také jako pedagog na Střední umělecko-průmyslové škole v Jihlavě, kde založil sítotiskovou dílnu. V profesním životě se v současné době věnuje zejména vlastní volné tvorbě, ať už jde o kresbu, grafiku, fragmentální malbu či řezbu a kombinovanou techniku. Tvorbu Josefa Duchana jste měli naposledy možnost vidět v galerii Villa Pellé, kde na konci července skončila jeho autorská výstava s názvem Intuice, která byla kurátorským počinem bývalé ředitelky Společnosti Jindřicha Chalupeckého Lenky Lindaurové. Josef Duchan spolupracuje i s dalšími kurátory, například s ředitelem galerie Plato Ostrava Markem Pokorným a předními teoretiky umění Janou a Jiřím Ševčíkovými.

VERNISÁŽ 20 / 9 / 2019 / 19:00, výstava potrvá do 22 / 9 / 2019

Více informací:
Mira Macík, kurátor
mira.macik99@gmail.com / 774 745 535

Instalace obrazů v Golf & Country klubu Hodkovičky Praha. Aquarium a Playfully Lilla.

Graphic design for a house in Slavíčkova Street, Prague. Estimated realization 2019. You can see the visualization by clicking here (.pdf).

In preparation print and enamel for a residential building in Trnava. Realization will be in 2019. You can see the visualization by clicking here (.pdf).