Josef Duchan (1970) is a graduate of the Academy of Fine Arts in Prague (graphics, restoration). From figurative work he came to structural abstraction, which gradually changes forms and forms. From the classic painting on canvas, the author moved to painting and drawing on the various materials found and to ever freer expression. It is not limited by anything and transcends generally defined boundaries - whether spatial or physical. He draws in endless cycles with both hands, his traces of color metamorphose into objects, installations. His "head - hands - heart" style is incomprehensible, captivating, liberating.

Slavnostní vernisáž výstavy „Microcosmos“ Josefa Duchana za hudebního doprovodu Jesse Stewarta

Velvyslanectví České republiky v Ottawě ve spolupráci s Ottawa Art Gallery uspořádalo dne 28. března 2017 ve svých prostorách slavnostní vernisáž výstavy „Mikrocosmos“ Josefa Duchana za hudebního doprovodu Jesse Stewarta. Výstava je další úspěšnou akcí dvouletého projektu věnovaného oslavám 150. výročí Kanadské konfederace a 100. výročí nezávislosti Československa.

Josef Duchan, jemuž školení v ateliéru Vladimíra Kokolii na pražské Akademii dalo silný základ, ale také jej vybavilo citlivostí pro detail, patří mezi pozoruhodné autory jakési paralelní linie současného českého umění vyžadující hluboké, zcela privátní soustředění.

Jesse Stewart, skladatel a vizuální umělec, je kanadskou uměleckou veřejností uznáván jako veličina svého oboru. Je autorem řady audiovizuálních výstav s avantgardními a experimentálními prvky. Jeho originální pojetí hudby a talent byly oceněny řadou vyznamenání, v roce 2014 mu by udělen Řád města Ottawy.

Výstava „Mikrocosmos“, založená na souznění vizuálních a zvukových vjemů evokovala u návštěvníků vernisáže nepopsatelné pocity dokonalé harmonie. Tato zdařilá akce je dalším příkladem spojení, navazování a upevňování profesních i osobních vztahů mezi kanadskými a českými umělci.

Jesse Stewart Czech Embassy Art Exhibit Video:

Zdroj: https://www.mzv.cz/ottawa/cz/aktuality/slavnostni_vernisaz_vystavy_mikrocosmos.html

Fotogalerie