Vernisáž

Josef Duchan (1970) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze (grafika, restaurování). Od figurativní tvorby se dostal ke strukturální abstrakci, která postupně mění podoby i formy. Od klasického obrazu na plátně se autor přesunul k malbě a kresbě na nejrůznější nalezené materiály a ke stále svobodnějšímu projevu. Nenechá se omezovat ničím a překračuje obecně vymezené hranice – ať prostorové či fyzické. Kreslí v nekonečných cyklech obouručně, jeho stopy z barev metamorfují do objektů, instalací. Jeho styl „hlava – ruce – srdce“ je neuchopitelný, strhující, osvobozující.

napojeni image

Napojení

14. 12. 2023 – 28. 3. 2024, Galerie Telegraph, Olomouc
Už samotná potřeba a schopnost umělecké tvorby předpokládají zvýšenou citlivost – ať už vůči krásám vnějšího světa, nebo dimenzím světa vnitřního. Pouze nemnozí umělci ale mají nutkání – a nadání – vtisknout výtvarnou podobu jevům a dějům, které objektivní skutečnost i subjektivní zkušenost přesahují, běžnými smysly nejsou zaznamenatelné a nelze je uchopit ani rozumem. Tito tvůrci mají dar odpojit se od vlastní vůle, záměru i autocenzury, aby se mohli napojit na transpersonální procesy. Právě desítce napojených mezi současnými českými umělci je věnován tento projekt.

(Pokračování textu…)
pentiment

Neviditelná nutnost

3. 6. – 18. 9. 2023
Městská galerie Litomyšl, dům U Rytířů, Smetanovo nám. 110, Litomyšl.
Přijměte srdečné pozvání na vernisáž výstavy Josef Duchan / Pentiment, která se uskuteční v pátek 2. června v 17.00 v domě U Rytířů.

(Pokračování textu…)
JOSI DUCHAN2

Vernisáž Intuice

V GALERII MONAMI V BÍLOVCI ZAČÍNÁ VÝSTAVA J. DUCHANA „INTUICE“ 

BÍLOVEC 28. 3. 2023 – Vernisáž výstavy „Intuice“ jednoho z předních současných českých výtvarných umělců Josefa Duchana se uskuteční v pátek 31. března od 17:00 hodin v Galerii MonAmi v Bílovci. „Josef Duchan je výtvarník, který během produkce svých děl absorbuje a reflektuje pohyb a tvary ve světě a společnosti kolem. Jeho širokospektrální záběr v technikách a médiích, které mistrně zvládá, je výjimečný,“ říká kurátorka Galerie MonAmi Rosana de Montfort. 

(Pokračování textu…)

Vernisáž Josef Duchan / Můj svět

7.-28. 8. / Galerie Entrance / Malba

Do 28.8.2016 byla v galerii Entrance, bývalá oranžerie Břevnovského kláštera, za kostelem sv.Markéty, Markétská 1, Praha 6, přístupná zajímavá výstava obrazů Josefa Duchana: Můj svět.Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

(Pokračování textu…)