Josef Duchan (1970) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze (grafika, restaurování). Od figurativní tvorby se dostal ke strukturální abstrakci, která postupně mění podoby i formy. Od klasického obrazu na plátně se autor přesunul k malbě a kresbě na nejrůznější nalezené materiály a ke stále svobodnějšímu projevu. Nenechá se omezovat ničím a překračuje obecně vymezené hranice – ať prostorové či fyzické. Kreslí v nekonečných cyklech obouručně, jeho stopy z barev metamorfují do objektů, instalací. Jeho styl „hlava – ruce – srdce“ je neuchopitelný, strhující, osvobozující.

instalace hertz

Detaily obrazů Josefa Duchana ve výřezu

V nově otevřeném Hotelu HERTZ v Hradci Králové, www.hotelhertz.cz, byly použity  detaily obrazů ve výřezu na velkoformátový  sklo keramický tisk jako dělící stěna v pokojích.

(Pokračování textu…)
Smetanova výtvarná Litomyšl

Plán B – Smetanova výtvarná Litomyšl

Vážení přátelé, srdečně Vás zvu na instalaci objektů „OČI“ do Litomyšle v rámci výstavy Plán B.
Zahájení akce je 3. 7. 2021 ve 14 hodin.
Instalace potrvá do 30.8.2021.

(Pokračování textu…)
Galerie Havelka - Josef Duchan

Malování intuicí – Události v kultuře – Česká televize

Reportáž v pořadu Události v kultuře k výstavě Prostor v rovině v galerii Havelka Praha. 

(Pokračování textu…)
2020 Podzimni serie 02 42,3x60

Prostor v rovině

Josef Duchan: Prostor v rovině
25. 5. 2021 – 29. 6. 2021
Galerie Havelka

(Pokračování textu…)

Dernisáž – Utopické město Galegion

Josef Duchan: Dernisáž – Utopické město Galegion
20. 8. 2020
Centrum současného umění DOX

(Pokračování textu…)
Recyklace v izolaci

Autorská on-line výstava: Industra Brno, Recyklace v izolaci 2021

Josef Duchan: Recyklace v izolace 2021
15. 1 – 15. 2. 2021
Industra Brno

(Pokračování textu…)

Josef Duchan vystavuje v prostějovské Rainbow Gallery

Umělec Josef Duchan bude vystavovat v Rainbow Gallery, která je součástí Kulturního klubu Duha v Prostějově. Na výstavě Prostějov LIVE představí svoje kresby, které vznikají intuitivními tahy tužkou, propiskou, fixem,  štětcem  a jinými nástroji. Jde o zachycování a vrstvení aktuálního pocitu a rozpoložení autora. Autor bude pro výstavu tvořit také nová díla, která budou inspirována Prostějovem.

(Pokračování textu…)

Josef duchan vystavuje v industriální hale uprostřed Holešovic

Umělec Josef Duchan bude vystavovat v industriální hale, která je součástí multifunkčního komplexu Vnitroblock na Tusarově ulici v Holešovicích. Na výstavě Atelier LIVE představí svoje velkoformátové kresby, které vznikají intuitivními tahy tužkou, propiskou, fixem,  štětcem  a jinými nástroji. Jde o zachycování a vrstvení aktuálního pocitu a rozpoložení autora. Po celou dobu trvání výstavy bude autor přítomen ve výstavním sále, který se promění v atelier a bude tvořit nová díla přímo před zraky návštěvníků. Výstava je součástí programu festivalu Zažít město jinak. Vernisáž se uskuteční v pátek 20. 9. v 19 hodin a bude ji možno vidět do konce víkendu. Součástí vernisáže budou dj sety od Wierdsky, Equi a Ignis.

(Pokračování textu…)