Josef Duchan (1970) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze (grafika, restaurování). Od figurativní tvorby se dostal ke strukturální abstrakci, která postupně mění podoby i formy. Od klasického obrazu na plátně se autor přesunul k malbě a kresbě na nejrůznější nalezené materiály a ke stále svobodnějšímu projevu. Nenechá se omezovat ničím a překračuje obecně vymezené hranice – ať prostorové či fyzické. Kreslí v nekonečných cyklech obouručně, jeho stopy z barev metamorfují do objektů, instalací. Jeho styl „hlava – ruce – srdce“ je neuchopitelný, strhující, osvobozující.

jsp art gallery josef duchan

(e) Motion

Název výstavy: (E) MOTION
Zahájení výstavy: 20. prosince 2023 v 18.00 hod.
Doba trvání: 20. prosince 2023 – 9. února 2024
Kurátoři výstavy: Terezie Zemánková, Jaroslaw Sebastian Pastuszak
Adresa: Lázeňská 287/4, Praha 1 – Malá Strana
Vystavující autor: Josef Duchan

Výstava Josefa Duchana v nově otevřené JSP Art Gallery bude představením posledních velkoformátových maleb významného pražského umělce.

(Pokračování textu…)
napojeni image

Napojení

14. 12. 2023 – 28. 3. 2024, Galerie Telegraph, Olomouc
Už samotná potřeba a schopnost umělecké tvorby předpokládají zvýšenou citlivost – ať už vůči krásám vnějšího světa, nebo dimenzím světa vnitřního. Pouze nemnozí umělci ale mají nutkání – a nadání – vtisknout výtvarnou podobu jevům a dějům, které objektivní skutečnost i subjektivní zkušenost přesahují, běžnými smysly nejsou zaznamenatelné a nelze je uchopit ani rozumem. Tito tvůrci mají dar odpojit se od vlastní vůle, záměru i autocenzury, aby se mohli napojit na transpersonální procesy. Právě desítce napojených mezi současnými českými umělci je věnován tento projekt.

(Pokračování textu…)
pentiment

Neviditelná nutnost

3. 6. – 18. 9. 2023
Městská galerie Litomyšl, dům U Rytířů, Smetanovo nám. 110, Litomyšl.
Přijměte srdečné pozvání na vernisáž výstavy Josef Duchan / Pentiment, která se uskuteční v pátek 2. června v 17.00 v domě U Rytířů.

(Pokračování textu…)
JOSI DUCHAN2

Vernisáž Intuice

V GALERII MONAMI V BÍLOVCI ZAČÍNÁ VÝSTAVA J. DUCHANA „INTUICE“ 

BÍLOVEC 28. 3. 2023 – Vernisáž výstavy „Intuice“ jednoho z předních současných českých výtvarných umělců Josefa Duchana se uskuteční v pátek 31. března od 17:00 hodin v Galerii MonAmi v Bílovci. „Josef Duchan je výtvarník, který během produkce svých děl absorbuje a reflektuje pohyb a tvary ve světě a společnosti kolem. Jeho širokospektrální záběr v technikách a médiích, které mistrně zvládá, je výjimečný,“ říká kurátorka Galerie MonAmi Rosana de Montfort. 

(Pokračování textu…)
1 pa

Art Prague

3. — 8. 10. 2022

21. ročník veletrhu současného umění

Hrzánský palác
Celetná 12, Praha 1

(Pokračování textu…)
rehor samsa

Josef Duchan vystavuje U Řehoře Samsy

Oběma rukama naráz zachycený všední život najdete v galerii, knihkupectví a kavárně Řehoř Samsa

(Pokračování textu…)