Josef Duchan (1970) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze (grafika, restaurování). Od figurativní tvorby se dostal ke strukturální abstrakci, která postupně mění podoby i formy. Od klasického obrazu na plátně se autor přesunul k malbě a kresbě na nejrůznější nalezené materiály a ke stále svobodnějšímu projevu. Nenechá se omezovat ničím a překračuje obecně vymezené hranice – ať prostorové či fyzické. Kreslí v nekonečných cyklech obouručně, jeho stopy z barev metamorfují do objektů, instalací. Jeho styl „hlava – ruce – srdce“ je neuchopitelný, strhující, osvobozující.

pentiment

Neviditelná nutnost

3. 6. – 18. 9. 2023
Městská galerie Litomyšl, dům U Rytířů, Smetanovo nám. 110, Litomyšl.
Přijměte srdečné pozvání na vernisáž výstavy Josef Duchan / Pentiment, která se uskuteční v pátek 2. června v 17.00 v domě U Rytířů.

(Pokračování textu…)
JOSI DUCHAN2

Vernisáž Intuice

V GALERII MONAMI V BÍLOVCI ZAČÍNÁ VÝSTAVA J. DUCHANA „INTUICE“ 

BÍLOVEC 28. 3. 2023 – Vernisáž výstavy „Intuice“ jednoho z předních současných českých výtvarných umělců Josefa Duchana se uskuteční v pátek 31. března od 17:00 hodin v Galerii MonAmi v Bílovci. „Josef Duchan je výtvarník, který během produkce svých děl absorbuje a reflektuje pohyb a tvary ve světě a společnosti kolem. Jeho širokospektrální záběr v technikách a médiích, které mistrně zvládá, je výjimečný,“ říká kurátorka Galerie MonAmi Rosana de Montfort. 

(Pokračování textu…)
1 pa

Art Prague

3. — 8. 10. 2022

21. ročník veletrhu současného umění

Hrzánský palác
Celetná 12, Praha 1

(Pokračování textu…)
rehor samsa

Josef Duchan vystavuje U Řehoře Samsy

Oběma rukama naráz zachycený všední život najdete v galerii, knihkupectví a kavárně Řehoř Samsa

(Pokračování textu…)
er9b2282 2

Performance automatické kresby

Performance automatické kresby bude opět 28.5.ve 20.00 v rámci Pražského jara – v DOX jako součást koncertu Klangofora WIEN.
Srdečně Vás zvu.

Recenze z proběhlé akce: https://art.ceskatelevize.cz/360/soudoba-klasicka-hudba-na-prazskem-jaru-rozezvucila-dox-doslova-sK8tS

(Pokračování textu…)
Serigrafie na motivy Kytice J. I. Brueghla

Serigrafie na motivy Kytice J. I. Brueghla

V letech 2006–2009 jsem se opět vrátil na půdu Akademie výtvarných umění, kde jsem absolvoval ateliér Restaurování malířských děl u profesora Karla Strettiho. V rámci klauzurní práce jsem si nechal poradit od svého syna Josefa, tehdy devítiletého, kterého jsem se ptal, které dílo ze sbírek NG zvolit. Po krátké prohlídce knihy z NG ukázal na obraz Kytice J. I. Brueghla a já jeho volbu respektoval.

(Pokračování textu…)
josef samsa

Mám to tu rád

„Mám to tu rád“ je název komorní výstavy v knihkupectví u Řehoře Samsy v Praze. Představuje  poslední díla Josefa Duchana převážně na plátně.

Výstava bude k vidění do 2. 3. 2022. Srdečně Vás zveme.  

(Pokračování textu…)